Co usunie tłuste plamy z kostki brukowej lub kamienia?Pytania typu czym usunąć plamy z oleju na kostce brukowej, jak usunąć olej z kostki brukowej, usuwanie oleju z kostki, tłuste plamy na kostce jak je usunąć, co na zaplamioną kostkę brukową olejem otrzymujemy bardzo często. Jeden z naszych Klientów odwdzięczył się nam dokumentacją zdjęciową, bo jego plamy na kostce wcześniej mimo wielu prób usunięcia ich "domowymi sposobami" nie dawały nadziei na uratowanie. Ta kostka była splamiona olejem silnikowym, który wsiąkał w kostkę przez ponad sześć miesięcy, zdążył wyschnąć. Czyszczenie myjką ciśnieniową nie pomagało, mycie kostki płynem do mycia naczyń nie spowodowało likwidacji plam, polewanie ciepłą wodą też nic nie dało.

Nie potrzebujesz specjalnej wiedzy ani umiejętności do wyczyszczenia kostki.


Zdjęcie nr 1 i 2 (1a) ukazują stopień zaplamienia kostki przed użyciem preparatów z naszej strony www.Impregnatdokamienia.pl . Na zdjęciu 3 łatwość aplikacji pasty do usuwania tłustych plam z kostki lub kamienia Dynasil Oil Absorber lub Akemi Oil und Fettenpaste - wystarczy nanieść bezpośrednio na tłuste plamy pastę, pozostawić ją do wyschnięcia (dla wzmocnienia efektu niektórzy przykrywają folią aluminiową lub stretch) a następnie jedynie oderwać zaschnięte płaty preparatu. Efekt końcowy widoczny jest na ostatnim zdjęciu. Na kostce nie ma śladu przebarwień, wygląda jak nowa.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Pamiętaj, że jeśli doszło do tak głębokich zabrudzeń, które są trudne do usunięcia, to Twój impregnat albo już nie działa albo kostka nie została zaimpregnowana. Aby uchronić się od takich zdarzeń zaimpregnuj kostkę czymś co jest trwałe (czyli odporne na działanie promieni UV, deszcze, ścieranie) i użyj do tego albo impregnatu który nie zmienia koloru kostki - np. Dynasil ST Bruk a jego trwałość to kilka lat (a nie niecały sezon jak w przypadku marketowych rozwiązań) lub impregnatu, który intensyfikuje kolor kostki - daje efekt mokrej kostki - np. Dynasil WET. Każdy z nich zapobiegnie powstawaniu zaplamień lub ułatwi ich usuwanie bez konieczności stosowania dodatkowej chemii specjalistycznej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, Twój problem jest bardziej złożony, zadzwoń do nas.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.