Ochrona Granitu: Przewodnik po Impregnacji Akemi Impregnat do Granitu

Ponad 80 lat doświadczenia sprawia, że marka ta jest nie tylko liderem na rynku, ale także stałym partnerem dla profesjonalistów w dziedzinie kamieniarstwa. Jako firma o tradycji sięgającej 1933 roku, AKEMI Chemisch Technische Spezialfabrik GmbH zdobyła pozycję światowego lidera w produkcji systemów klejowych i wypełniających, opartych na żywicach poliestrowych i epoksydowych. Założyciel firmy, Erich Höntsch, nie tylko opracował pierwsze kleje na bazie żywicy poliestrowej, ale także dostrzegł rewolucyjne znaczenie reaktywnych żywic dla branży kamieniarskiej.Od tamtego czasu AKEMI nieustannie podąża ścieżką doskonalenia, stając się czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań w zakresie impregnatów, klejów, oraz systemów do pielęgnacji kamienia. To doświadczenie przekłada się na wysoką jakość produktów, a firma jest certyfikowana zgodnie z normą ISO9001:2015. Daje to także ogromne doświadczenie i przewagę nad firmami, które na rynku ochrony kamienia działają od kilku lat.

Czytaj dalej
News
683 odsłony

Jak czyścić blaty z konglomeratu kwarcowego

Blaty kwarcowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością ze względu na ich trwałość, niskie koszty utrzymania i elegancki wygląd. Jednakże, jak każda inna powierzchnia, wymagają one regularnego czyszczenia, aby zachować połysk i zapobiec uszkodzeniom. Czyszczenie blatów z konglomeratu kwarcowego może początkowo wydawać się trudne, ale przy użyciu odpowiednich narzędzi i technik może być szybkim i łatwym zadaniem. Pierwszym krokiem w czyszczeniu blatów kwarcowych jest zebranie niezbędnych materiałów. Miękkie ściereczki, nieścierne środki czyszczące i ciepła woda są niezbędne, aby blaty kwarcowe wyglądały jak najlepiej. Ważne jest, aby unikać agresywnych środków chemicznych i szorowarek szorujących, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię blatu. Po zebraniu materiałów nadszedł czas na rozpoczęcie procesu czyszczenia.

Czytaj dalej
News
1150 odsłony

Czym myć blat z kamienia naturalnego w kuchni.

Zaplamienia, przebarwienia, zniszczony połysk, wykruszenia - dziurki, popękania - nic bardziej gorszego nie spotka Twojego blatu z granitu lub marmuru w kuchni czy łazience. Jak zatem korzystać z blatu z kamienia naturalnego, aby nawet po wielu latach jego powierzchnia wyglądała jak nowa, a używanie z blatu w kuchni nie było kojarzone ze stresem, że go uszkodzimy?

Czytaj dalej
News
1868 odsłony

Rozlany znicz na nagrobku - usuwamy parafinę z pomnika.

Rozlany znicz na nagrobku - usuwamy parafinę z pomnika. W Polsce, w listopadzie najwięcej problemów z doczyszczeniem kamienia naturalnego mają niewątpliwie wszyscy ci, którzy opiekują się grobowcami, pomnikami i nagrobkami. Powód przeważnie jest jeden - pęknięty znicz, lampion i rozlany wosk z pękniętej obudowy świecy.Czasami plamy z wosku na nagrobku są jedynie śladowe, bo wosk czy parafina nie były na tyle rozgrzane i wyciekając ostygły lub pęknięcie szklanej obudowy znicza nastąpiło w końcowej fazie jego wypalania. Zazwyczaj jednak klienci pokazują zdjęcia ogromnych plam rozlanego wosku na całej płycie nagrobnej, ściekającego nawet na otoczenie nagrobka. Trudniejsze do usunięcia są też plamy z rozgrzanego znicza na nagrobkach, które zbudowane są z lastryka lub niewypolerowanego, szorstkiego kamienia, bo chłonność materiału sprawia, że zachowują się jak gąbka.

Czytaj dalej
News
9395 odsłony

Jak usunąć wosk z kamienia w łatwy sposób?

Usuwanie parafiny lub wosku z kamienia zrobić należy przy użyciu innych preparatów niż do np. usuwania wosku na powierzchni np. z past czyszczących, myjących, które pozostawiają wosk jedynie na powierzchni.

Czytaj dalej
News
549 odsłony

Efekt usuwania tłustych plam z kostki brukowej.

Nawet stare plamy z oleju na kostce brukowej można teraz łatwo usunąć samodzielnie. Zaplamiona kostka po takiej kuracji wygląda jak nowa. Jest czysta, pozbawiona plam i śladu po nich. 

Czytaj dalej
News
791 odsłony

Jak zmyć zielony nalot z kamienia. Czym wyczyścić zielone zabrudzenia Instrukcja.

Jak zmyć zielony nalot z kamienia. Czym wyczyścić zielone zabrudzenia Instrukcja działania skutecznych preparatów. Skuteczne likwidowanie zielonych narośli na powierzchni z kamienia, tynku, cegły polega na tym aby nie odradzały się one ponownie a nie aby likwidować je jedynie wizualnie i chwilowo.

Czytaj dalej
News
2296 odsłony

Usuwanie tłustych plam z oleju na kostce brukowej i kamieniu.

Usuwanie tłustych plam z oleju i wosku na kostce brukowej i kamieniu to nic skomplikowanego. Zobacz jak w prosty sposób użyć właściwych produktów by pozbyć się plam.

Czytaj dalej
News
249 odsłony
Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.