Ochrona Granitu: Przewodnik po Impregnacji Akemi Impregnat do Granitu

W dzisiejszym świecie, dbając o estetykę naszego domu, kamień odgrywa istotną rolę. Granit to jeden z najczęściej używanych kamieni we wnętrzach i nie tylko. Blaty, podłogi, schody, parapety, ściany czy nawet wanny z granitu – wszędzie tam, gdzie kamień, tam ważne jest właściwe jego zabezpieczenie, aby jedna plama nie spowodowała utraty jego atrakcyjności. Tym razem przyglądamy się impregnatom do kamienia Akemi, które nie tylko chronią różnorodne powierzchnie, ale także oferują różne efekty działania, od zachowania naturalnego odcienia granitu (bez jego zmiany koloru) po nadanie kamieniowi efektu mokrego (efektu mokry kamień - mokry granit).

Różnice w Impregnatach do granitu


Ochrona przed plamami bez zmiany odcienia granitu


Niektóre impregnaty Akemi są zaprojektowane tak, aby nie zmieniać naturalnego odcienia kamienia. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną zachować autentyczność i piękno swoich blatów, parapetów czy podłóg. Ta grupa impregnatów do granitu stosowana najczęściej jest w przypadku polerowanego granitu (impregnowanie blatów kuchennych, nagrobków, podłóg, parapetów). Wypolerowany kamień ma zazwyczaj bardziej intensywny odcień koloru niż kamienie o wykończeniu szorstkim, bez poleru.
Akemi Impregnat do granitu który nie zmieni ci odcienia kamienia i nadaje się do polerowanych, gładkich powierzchni (nie każdy impregnat wsiąknie w polerowany kamień) to:
- bardzo mocny impregnat Pearl Impregnator
- mocny impregnat do granitu Akemi Nano EffectAkemi Impregnat do Granitu - Efekt Mokrego Kamienia


Dla tych, którzy poszukują wyrazistego wykończenia, impregnaty Akemi oferują także opcje nadające kamieniowi efekt mokrego. Ta technologia podkreśla strukturę kamienia, dodając mu głębi i intensywności. Ta grupa impregnatów dzieli się na te, które można zastosować tylko na powierzchni szorstkiej, matowej, chropowatej - bardziej nasiąkliwej:
- Mocny impregnat do granitu Akemi Transformer MAX (wzmacnia kolor kamienia)
- Akemi do granitu Farbtonfertiefer (wzmacnia kolor kamienia)
- Akemi Antifleck Super zabezpiecza przed plamami ale nieznacznie zienia kolor

Impregnaty do granitu polerowanego, gładkiego o słabszej nasiąkliwości:
- Bardzo mocny impregnat Top Shield (może być trudny w użyciu dla amatorskiego użycia)
- Akemi Farbtonfertiveer Super (wzmacnia kolor granitu gładkiego)

Pamiętaj, jeśli impregnujesz swój kamień, nie używaj później do jego mycia zwykłych detergentów. Ich zadaniem jest usuwanie wszystkiego i skład takich środków czyszczących rozrzedza wiązania chemiczne impregnatu i po 5, 8, 14 myciach wypłukuje impregnat. Jeśli użyjesz koncentratu dedykowanego do kamienia, z 1 litra płynu Akemi wymyjesz nawet 1800 m2 powierzchni. Będziesz wzmacniać i podtrzymywać impregnację i twoje działania nie pójdą na marne. Do mycia blatów granitowych lepiej używać sprayów do czyszczenia z atestem do kontaktu z żywnością i skórą. Impregnaty takie atesty mają.


Podsumowując, odpowiednia ochrona granitu jest kluczowa dla utrzymania jego estetyki i trwałości. Wybór odpowiedniego impregnatu zależy od rodzaju powierzchni kamienia oraz preferencji estetycznych. Impregnaty Akemi oferują różnorodne opcje, począwszy od tych, które nie zmieniają naturalnego odcienia granitu, aż po te, które nadają kamieniowi efekt mokrego, podkreślając strukturę kamienia.

Niezależnie od wybranego impregnatu, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji kamienia. Unikajmy używania zwykłych detergentów, które mogą osłabiać działanie impregnatu. Zalecane jest stosowanie dedykowanych środków czyszczących, aby utrzymać trwałą ochronę kamienia. Dla gładkich powierzchni granitu polecamy np. spraye z atestem do kontaktu z żywnością i skórą.

Warto również pamiętać, że impregnowanie kamienia to inwestycja w jego długotrwałą jakość. Dobre impregnaty, takie jak te oferowane przez Akemi, mogą znacząco przedłużyć żywotność i atrakcyjność granitu, chroniąc go przed plamami i utratą koloru.

Ostatecznie, starannie dobrany impregnat do granitu może sprawić, że nasze wnętrza zachowają swój niepowtarzalny urok i elegancję na wiele lat do przodu.Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.