Impregnat pogłębiający kolor kamienia – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor kamienia...
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer
Impregnat pogłębiający kolor – Farbtonvertiefer

Impregnat pogłębiający kolor kamienia – Farbtonvertiefer

IPK-F
W magazynie
57,00 zł
Brutto

Impregnat pogłębiający kolor kamienia – Farbtonvertiefer

Impregnat pogłębiający kolor kamienia oraz uwydatniający strukturę kamienia na surowych nasiąkliwych kamieniach naturalnych i sztucznych, odporny na warunki atmosferyczne. Tworzy tzw. "efekt mokry kamień" bez uwidaczniania połysku. Zwany inaczej pogłębiaczem koloru kamienia. Stosowany zwłaszcza do wyciągania koloru granitu płomieniowanego.

 

Impregnat pogłębiający kolor Akemi Farbtonvertiefer:

Impregnat mokry kamień. Przeznaczony do zabezpieczenia elewacji, schodów, posadzek, blatów kuchennych i łazienkowych z kamieni naturalnych i sztucznych, tworząc efekt “mokrej powierzchni” bez uwidocznienia połysku. Wyjątkowo chętnie stosowany przy do takich kamieni jak płomieniowany granit i piaskowiec. Oprócz wydobywania koloru kamienia zabezpiecza przed wnikaniem wody i ogólnych zanieczyszczeń. Stosowany do surowych i nasiąkliwych kamieni naturalnych i sztucznych.

Wzmacniacz koloru - impregnat bardzo dobrze intensyfikujący odcienie kolorów kamienia, po utwardzeniu produkt jest nieszkodliwy dla zdrowia w kontakcie z produktami spożywczymi (certyfikat zewnętrznego niemieckiego instytutu badawczego). Początek działania ochronnego (20°C): ok. 1 godz. 24 godziny Produkt odporny na warunki atmosferyczne o długotrwałym działaniu do wnętrz i na zewnątrz. Daje mokry wygląd bez błyszczącego połysku. Odpycha wodę i brud, szczególnie nadaje się do szorstkiego i chłonnego kamienia naturalnego i sztucznego.

Impregnat pogłębiający kolor Akemi Farbtonvertiefer oraz uwydatniający strukturą kamienia na drobno szlifowanych i polerowanych kamieniach naturalnych i sztucznych jest odporny na warunki atmosferyczne.

AKEMI Farbtonvertiefer to gotowy do użycia impregnat do kamienia wytwarzanym na bazie rozcieńczalnika. Impregnat wnika szczególnie głęboko w kapilarną strukturę kamienia. Środek ten wchodzi w reakcje chemiczne z silikatowymi substancjami zawartymi w kamieniu, w wyniku których powstaje Polysiloxan.
 
W rezultacie powstaje chemiczne trwałe zabezpieczenie powierzchni kamienia, które wyróżnia się szczególnymi cechami: 

 - pogłębianie naturalnego koloru i struktury kamienia bez efektu połysku, dając efekt mokrego kamienia
 - minimalną absorbcją wody i zanieczyszczeń, 
 - strukturą kamienia, która pozostaje trwale przepuszczalna dla wilgoci podczas procesu wysychania, 
 - brak powstawania smug na powierzchni kamienia, -znaczna odporność na zmiany warunków atmosferycznych, 
 - nie przeżółca, 
 - zachowania naturalnej możliwości tzw. „oddychania kamienia”,
  - bezzapachowy, 
  - przeznaczony do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. 
 

Akemi Farbtonvertiefer zastosowanie:

AKEMI Farbtonvertiefer nadaje się do stosowania przy materiałach mineralnych, jak kamień naturalny i sztuczny (marmur, granit gnejs, łupek, piaskowiec, lastryko, agglomarmur) o powierzchni porowatej, surowej, ciętej, szlifowanej. Przy materiałach zawierających wapień trwałość pogłębiania koloru jest dobra, natomiast przy kamieniach typu granit bardzo dobra.
Impregnat Farbtonvertiefer firmy Akemi zwany pogłębiaczem koloru to impregnat pogłębiający kolorystykę oraz uwydatniający strukturę kamienia na surowych nasiąkliwych kamieniach naturalnych i sztucznych, odporny na warunki atmosferyczne. Przeznaczony do zabezpieczenia elewacji, schodów, tarasów, posadzek, blatów kuchennych i łazienkowych z kamieni naturalnych i sztucznych, tworząc efekt mokrego kamienia bez uwidocznienia połysku. Zabezpiecza przed wnikaniem wody i ogólnych zanieczyszczeń. Stosowany do surowych i nasiąkliwych kamieni naturalnych i sztucznych. Impregnat do granitu.

Wykorzystywany w takich kamieniach jak: płomieniowany granit, młotkowany granit, piaskowiec, kamień polny, impregnat do otoczaków, do mozaiki z otoczaków, okładziny kamienne.

Instrukcja stosowania AKEMI Farbtonvertiefer (pogłębiacz koloru):

 1. Przygotowanie powierzchni: musi być czysta, sucha. Stosowane wcześniej warstwy zabezpieczające muszą zostać usunięte. Ponadto w stosowaniu na zewnątrz kamień musi być wolny od szkodliwych wykwitów soli, które mogą zakłócić procesy chemiczne impregnacji. Do przygotowania powierzchni polecane są następujące produkty w zależności od rodzaju kamienia i zanieczyszczeń: AKEMI SteinreinigerAKEMI Anti-Grün. Po zastosowaniu każdego z wyżej wymienionych środków, powierzchnię należy zmyć dokładnie wodą. Przed impregnacją powierzchnia musi pozostawać zupełnie sucha (czas schnięcia po myciu 1-2 dni).

2. Próbna impregnacja: Przed rozpoczęciem prac impregnacyjnych zaleca się wykonanie próby na powierzchni 1-2 m2, aby sprawdzić działanie stosowanego środka, ocenić zapotrzebowanie impregnatu na m2 i wpływ na odcień kamienia.

3. Warunki przeprowadzenia impregnacji:
a. optymalna temperatura otoczenia 5 – 25 st C
b. 4–5 godz. powierzchnię należy chronić przed deszczem
c. Środek nanosić cienko i równomiernie w postaci nie rozcieńczonej na powierzchnię pędzlem, wałkiem lub spryskiwaczem i pozostawić do wchłonięcia.
d. Po 10-15 min. należy usunąć nadmiar impregnatu.
e. Przy niewystarczającym naniesieniu impregnatu należy powtórzyć czynność,
f. Narzędzia można czyścić rozcieńczalnikiem Akemi-Nitro.
g. Do codziennego mycia należy stosować Akemi Steinseife

 

Uwagi szczególne:

1. Produkt nie nadaje się do gładkich i nienasiąkliwych powierzchni i warunkowo do szlifowanych i polerowanych.
2. Polerowane powierzchnie muszą być po impregnacji spolerowane do usunięcia niepożądanych smug
3. Stopień pogłębienia koloru jest zależny od konkretnych kamieni. Ciemne kamienie wykazują większą skłonność do pogłębiania koloru jak jasne.
4. Każdorazowo zalecane jest przeprowadzenie próby.
5. Należy nakładać impregnat w rękawicach ochronnych
6. Przy składowaniu środka w temperaturze poniżej 15 st.C powoduje, że staje się on mętny. Przy ogrzaniu do temp. pow. 25 st. C staje się ponownie przejrzysty.
7. Należy dokładnie zabezpieczyć elementy z tworzywa sztucznego, gumy i lakierowane.
8. Przed wyrzuceniem dokładnie opróżnić opakowanie.


Wydajność: ok. 8-20 m2/Litr w zależności od chłonności kamienia.

 
Opakowania:
250ml nr kat.11855
1L nr kat.10887
5L nr kat.10888*


Impregnat do kamienia dla tych którzy zastanawiają się:
- efekt mokry kamień
- efekt mokrego kamienia granit
- jak uzyskać efekt mokrego kamienia
- intensywny kolor kamienia
- jak poprawić kolor kamienia
- pogłębianie koloru kamienia
- pogłębiacz koloru do kamienia
- pogłębianie koloru granitu


Informacje techniczne:
• Ochrona i impregnacja: Intensyfikacja koloru ochrony premium
• Powierzchnia: Szorstkie, drobno szlifowane, szlifowane, satynowane, młotkowane, piaskowane, antyczne, piłowane, chropowate, szorstkie, podpalane
• Baza chemiczna: Na bazie rozpuszczalnika
• Sposób aplikacji: Szeroki pędzel, mop, pad, aplikacja natryskowa
• Materiał Kamień naturalny, marmur i wapień, granit, lastryko, łupek, beton ciosowy, cotto
• Obszar zastosowania: wewnątrz i na zewnątrz, Kuchnia, Łazienka i sanitariaty, Stół i parapet, Podłogi i schody, Ogród i taras, Nagrobek i pomnik, Fasada, Ściana, Strefa spożywcza
• Stężenie: Gotowy do użycia

Brak komentarzy

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.