AKEMI Płyn do usuwania rdzy z marmuru

Nowy produkt

AKEMI Płyn do usuwania rdzy z marmuru (Rostentferner Marmor) do usuwania rdzy z nieodpornych na kwasy kamieni naturalnych i sztucznych oraz konglomeratów, które zostają zabrudzone przez zawierające związki żelaza narzędzia, elementy metalowe. Idealny do zastosowania na nowo położonych lub gotowych płytach z marmuru lub wapienia. Może być nakładany miejscowo, bo nie powoduje zmian kolorystycznych

Więcej szczegółów

66,00 zł brutto

  • 500 ml

Więcej informacji

AKEMI Płyn do usuwania rdzy z marmuru (Rostentferner Marmor)

Akemi środek do usuwania rdzy z marmuru (Rostentferner Marmor) jest gotowym do użycia lekko zasadowym środkiem czyszczącym. Rdza występująca na powierzchni kamienia może zostać usunięta przy użyciu danego środka i wody. Może być nakładany miejscowo, ponieważ nie powoduje żadnych zmian kolorystycznych.

Zastosowanie Akemi Rostentferner Marmor:


Akemi  środek do usuwania rdzy z marmuru nadaje się najlepiej do usuwania występującej na powierzchni kamienia rdzy, rdzawych plamach, szczególnie materiałów nieodpornych na działanie kwasów kamieni naturalnych, sztucznych oraz betonu. Rdza często pozostaje po metalowych narzędziach i innych elementach. Środkiem do usuwania rdzy  z marmuru najlepiej zmywa się przebarwienia z powierzchni płyt gotowych do montażu oraz zaraz po zamontowaniu. Stosowany do usuwania rdzy z nieodpornych na kwasy kamieni naturalnych i sztucznych oraz konglomeratów, które zostają zabrudzone przez zawierające związki żelaza narzędzia, elementy metalowe. Idealny do zastosowania na nowo położonych lub gotowych płytach z marmuru lub wapienia.


Instrukcja stosowania Akemi czyszczenie kamienia z rdzy Rostentferner Marmor:

1. Optymalna temperatura nakładania środka: 15-25 st C.
2. Nanieść w postaci nierozcieńczonej pędzlem na całkowicie suchą powierzchnię kamienia.
3. Pozostawić na 5-10 minut w celu rozpoczęcia działania środka.
4. Przebieg czyszczenia można wzmocnić mechanicznie poprzez użycie pędzla lub szczotki.
5. Następnie spłukać czystą wodą.
6. Przy dużych rdzawych przebarwieniach należy czynność powtórzyć.
7. Przed ponownym występowaniem rdzy na kamieniu powierzchnię należy zabezpieczyć poprzez impregnację preparatem ogólnym lub Kamień Anty-Plama.

Uwagi szczególne:
1. Przed rozpoczęciem prac należy przeprowadzić próbę na mało widocznej powierzchni aby ocenić wpływ środka na kamień, zmianę w odcieniu oraz zużycie.
2. Naturalne rdzawe wtrącenia w kamieniu nie zostaną usunięte.
3. Nie dopuścić do wyschnięcia produktu na powierzchni. W przeciwnym wypadku należy zmyć to miejsce dużą ilością wody z dodatkiem preparatu Akemi Oczyszczacz kamienia.
4. Nie utrzymywać produktu dłużej niż 10 min. (możliwe tworzenie się plam).
5. Wyższe temperatury przyśpieszają a niskie opóźniają cały proces.
6. Pojawiające się fioletowe przebarwienie na powierzchni znika po upływie 1-2 dni.
7. W czasie i po zastosowaniu środka należy wietrzyć pomieszczenie.
8. Środek może być szkodliwy dla roślin i nie należy go stosować w bezpośrednim ich otoczeniu.

Powyższe uwagi zostały opracowane zgodnie z najnowszym stanem wiedzy firmy Akemi. Jednak brak kontroli przy stosowaniu danych produktów powoduje, że firma nie bierze odpowiedzialności za uzyskany efekt. Każdorazowo zaleca się przeprowadzenie próby na mało widocznej powierzchni. Dopiero uzyskanie satysfakcjonującego efektu pozwala na rozpoczęcie prac. Środki do pielęgnacji kamienia Akemi od lat wykorzystywane są zarówno w profesjonalnych jak i domowych środowiskach w których wykorzystany został kamień naturalny.

OPAKOWANIE: 0,5L
               


 Idealny preparat gdy zastanawiasz się:
- Jak usunąć rdzę z marmuru?
- Rdzawe plamy na marmurze porady
- Usuwanie rdzy z marmuru
- Odrdzewiacz do marmuru
- Czyszczenie marmuru z rdzy

‼ Pamiętaj - marmur nie jest odporny na kwasy - nie możesz tutaj użyć płynu do usuwania rdzy z granitu.

Produkty powiązane