Czyszczenie kamienia AKEMI Steinreiniger zmywacz do kamienia

Nowy produkt

Zmywacz do kamienia – Akemi Steinreiniger. Środek do dokładnego usuwania zanieczyszczeń budowlanych, usuwania warstwy wosku, lekkich powłok cementowych, oleju i tłuszczu, sadzy i plam smołowatych, resztek farb syntetycznych i tynku z wszystkich kamieni naturalnych i syntetycznych takich jak: marmur, lastryko, trawertyn, granit, płytki ceglane i glazurowane, beton licowy, kostkę brukową.

Więcej szczegółów

27,70 zł brutto

  • 250 ml
  • 1 Litr
  • 5 Litrów

Więcej informacji

Zmywacz do kamienia – Akemi Steinreiniger.

Alkaliczny środek czyszczący, nie zawiera fosforanów i ługów, ulega biodegradacji. Środek do gruntownego mycia kamienia, polecany do wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych. Środek do dokładnego usuwania pozostałości z zanieczyszczeń budowlanych, usuwania warstwy wosku, lekkich powłok cementowych, oleju i tłuszczu, sadzy i plam smołowatych, resztek farb syntetycznych i tynku z wszystkich kamieni naturalnych i syntetycznych takich jak: marmur, lastryko, trawertyn, granit, płytki ceglane i glazurowane, beton licowy, mozaiki kamienne, kostkę brukową etc.

AKEMI Oczyszczacz kamienia jest bezkwasowym, wysoko skoncentrowanym środkiem czyszczącym do kamienia, aromatyzowanym zawierającym rozcieńczalnik. Jest wolny od fosfatów i ługów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami środki zawarte w oczyszczaczu są nieszkodliwe dla środowiska.

Zastosowanie Oczyszczacz kamienia – Akemi Steinreiniger:


Czym oczyścić kamień? Akemi środek do czyszczenia kamienia Steinreiniger jest odpowiedni do szybkiego i gruntownego oczyszczenia kamienia naturalnego z zabrudzeń budowlanych, usuwania warstw wosku i środków nabłyszczających, niegłębokich śladów oleju, tłuszczu, cementu, sadzy, gumy i asfaltu, a także plam z farby i tynku z powierzchni wszystkich kamieni naturalnych- marmuru trawertynu, łupka, granitu, cegły, klinkieru, gresów, mozaiki kamiennej, otoczaków czy innych kamieni i podobnych powierzchni.

Produkt w postaci koncentratu. Możliwość rozcieńczenia w stosunku 1:50


Oczyszczanie kamienia - Instrukcja stosowania Akemi Steinreiniger:

1. W zależności od zabrudzenia rozcieńczać z wodą w stosunku od 1:1 do 1:500 i nanieść na powierzchnię kamienia.
2. Po naniesieniu odczekać 10 do 20 min.
3. Przy silnym zabrudzeniu czyścić szczotką.
4. Gruntownie zmyć wodą.

Uwagi szczególne:

1. Rozpuszczalne tworzywo i guma powinny być chronione przed działaniem oczyszczacza. Nie stosować na elementach syntetycznych i gumowych!! 
2. W razie wątpliwości zaleca się przeprowadzenie próby.

Powyższe uwagi zostały opracowane zgodnie z najnowszym stanem wiedzy naszej firmy. Jednak brak kontroli przy stosowaniu produktów typu chemia do kamienia powoduje, że nasza firma nie bierze odpowiedzialności za uzyskany efekt. Zaleca się każdorazowo przeprowadzenie próby na małej powierzchni w niewidocznym miejscu. Dopiero satysfakcjonujący efekt upoważnia do prowadzenia dalszych prac.

Zużycie: około 10-20 m2/litr (bez rozcieńczenia).


Płyn do czyszczenia kamienia idealnie sprawdza się w sytuacjach gdy pojawiają się pytania:
- czyszczenie kamienia czym?
- oczyszczanie kamienia z brudu
- czym wyczyścić kamień na podłodze i schodach
- czym usunąć zabrudzenia na kamieniu
- płyn do czyszczenia kamieni naturalnych
- czym wyczyścić kamień naturalny lub ozdobny
- czyszczenie kamienia po montażu z fugi i zaprawy

Opakowanie 250ml nr kat.10808
Opakowanie 1L nr kat.10812
Opakowanie 5L nr kat. 10813*

Produkty powiązane