Zaawansowany klej do kamienia AKEMI AKEPOX 5010
AKEMI AKEPOX 5010
AKEMI AKEPOX 5010
AKEMI AKEPOX 5010
Zaawansowany klej do kamienia AKEMI...
AKEMI AKEPOX 5010
AKEMI AKEPOX 5010
AKEMI AKEPOX 5010

Zaawansowany klej do kamienia AKEMI AKEPOX 5010

AA5010
W magazynie
250,00 zł
Brutto

AKEMI KLEJ DO KAMIENIA AKEPOX 5010 transparent/mleczny, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny, gęsty - żelowaty. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych. Zastosowanie AKEPOX 5010 do prac restauracyjnych, szczególnie do jasnych i białych – krystalicznych kamieni naturalnych.

Opakowanie
  • 2,25kg
  • 300 g

 

Kleje do kamienia Akemi AKEPOX 5010

Akemi Akepox 5010 jest klejem dwuskładnikowym na bazie żywicy epoksydowej z utwardzaczem poliaminowym, o żelowej konsystencji. Akepox 5010 nie zawiera rozcieńczalnika. Kolor transparent, mleczny. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych.

Ten żelowy, dwuskładnikowy klej budowlany, tylko z niewielką tendencją do przebarwień, idealny jest do barwienia, bez rozpuszczalników, odporny na warunki atmosferyczne, dopuszczony do kontaktu z żywnością (certyfikat zewnętrznego niemieckiego instytutu badawczego), stosunek mieszania 2:1 Do klejenia spoin licowych wewnątrz i na zewnątrz (fasady, fugi uciosowe) oraz kwadratur, w połączeniu z zaprawą do prac renowacyjnych, idealny do białych kamieni naturalnych i sztucznych. Zalecane jest dodawanie past koloryzujących na zewnątrz w celu ukrycia efektu żółknięcia. Do ceramiki Techno, kwarcu, ciosu betonowego i twardego kamienia.

Zastosowanie kleju Akemi Akepox 5010:


Kleje kamieniarskie Akepox 5010 dzięki swojej żelowej konsystencji  bardzo dobrze sprawdzają się przy klejeniu w płaszczyźnie pionowej oraz tworzeniu wąskich fug. Dedykowany do prac restauratorskich. Dzięki zastosowaniu wysokowartościowych składników bazowych udało się w systemie klejenia ograniczyć tendencję do zażółceń. Cecha ta decyduje o znakomitej przydatności kleju w łączeniu kamieni bardzo jasnych lub białych barwach. Dobra przyczepność do wilgotnego podłoża. Wysokie właściwości mechaniczne przy łączeniu kamienia z innymi materiałami jak: metal, aluminium, drewno, ceramika, szkło. Możliwość koloryzowania pastami AKEMI i mieszania z mączkami kamiennymi. Dozowanie w stosunku 2:1 (Komp. A+B). Wykorzystywany także jako klej do granitu.


Obszar zastosowania: Kuchnia, Łazienka i sanitariaty, stół i parapet, Podłogi i schody, Ogród i taras, Nagrobek i pomnik, Fasada, Ściany, Strefa spożywcza, Przemysł kamieniarski
Materiał: Kamień naturalny, Granit, Marmur i wapień, Kwarc, Ceramika, Powierzchnia lita, masy betonowe, Lastryko, Szkło, Drewno, PCV i akryl Zewnętrzne / wewnętrzne
Aplikacja klejąca: Klejenie, wypełnianie
Czas pracy: Długi
Technologia klejenia: Żywica epoksydowa
Stabilność UV: Dobre Klejenie - Sztywny
Czas utwardzania: Powolny
Zdolność polerowania: Doskonała
Spójność: Żelowy
Kolor: Przezroczysty, może być kolorowy po dodaniu barwników

Instrukcja stosowania Akemi Akepox 5010:

1. Powierzchnię klejoną wyczyścić i lekko zmatowić.
2. 2 Komponenty A (wagowe lub objętościowe) wymieszać z 1 komponentem B. Mieszać do uzyskania jednego koloru.
3. Możliwość doboru koloru przy pomocy barwników Akepox ( max 5%).
4. Mieszanina jest zdatna do użycia przez 20-30 min. (temp. 20 st. C). Po 6-8 godz.(temp. 20 st. C) sklejone części są gotowe do transportu. Po 12-16 godz.(temp. 20 st. C) mogą być obrabiane i obciążone. Maksymalna wytrzymałość po 7 dniach.
5. Po zakończeniu prac umyć narzędzia rozcieńczalnikiem.
6. Wyższa temperatura przyspiesza proces utwardzania kleju, niska opóźnia.
7. Przed wyrzuceniem dokładnie opróżnić opakowanie.

Kategoria: profesjonalna chemia do kamieniaOglądnij poradnik AKEMI jak stosować klej do kamienia AKEPOX 5010

Brak komentarzy

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.