Zaawansowany klej do kamienia AKEMI AKEPOX 5010

Nowy produkt

AKEMI KLEJ DO KAMIENIA AKEPOX 5010 transparent/mleczny, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny, gęsty - żelowaty. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych. Zastosowanie AKEPOX 5010 do prac restauracyjnych, szczególnie do jasnych i białych – krystalicznych kamieni naturalnych.

Więcej szczegółów

154,00 zł brutto

  • 2,25kg
  • 300 g

Więcej informacji

Kleje do kamienia Akemi AKEPOX 5010

Akemi Akepox 5010 jest klejem dwuskładnikowym na bazie żywicy epoksydowej z utwardzaczem poliaminowym, o żelowej konsystencji. Akepox 5010 nie zawiera rozcieńczalnika. Kolor transparent, mleczny. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych.

Zastosowanie kleju Akemi Akepox 5010:


Kleje kamieniarskie Akepox 5010 dzięki swojej żelowej konsystencji  bardzo dobrze sprawdzają się przy klejeniu w płaszczyźnie pionowej oraz tworzeniu wąskich fug. Dedykowany do prac restauratorskich. Dzięki zastosowaniu wysokowartościowych składników bazowych udało się w systemie klejenia ograniczyć tendencję do zażółceń. Cecha ta decyduje o znakomitej przydatności kleju w łączeniu kamieni bardzo jasnych lub białych barwach. Dobra przyczepność do wilgotnego podłoża. Wysokie właściwości mechaniczne przy łączeniu kamienia z innymi materiałami jak: metal, aluminium, drewno, ceramika, szkło. Możliwość koloryzowania pastami AKEMI i mieszania z mączkami kamiennymi. Dozowanie w stosunku 2:1 (Komp. A+B). Wykorzystywany także jako klej do granitu.

Instrukcja stosowania Akemi Akepox 5010:

1. Powierzchnię klejoną wyczyścić i lekko zmatowić.
2. 2 Komponenty A (wagowe lub objętościowe) wymieszać z 1 komponentem B. Mieszać do uzyskania jednego koloru.
3. Możliwość doboru koloru przy pomocy barwników Akepox ( max 5%).
4. Mieszanina jest zdatna do użycia przez 20-30 min. (temp. 20 st. C). Po 6-8 godz.(temp. 20 st. C) sklejone części są gotowe do transportu. Po 12-16 godz.(temp. 20 st. C) mogą być obrabiane i obciążone. Maksymalna wytrzymałość po 7 dniach.
5. Po zakończeniu prac umyć narzędzia rozcieńczalnikiem.
6. Wyższa temperatura przyspiesza proces utwardzania kleju, niska opóźnia.
7. Przed wyrzuceniem dokładnie opróżnić opakowanie.

Kategoria: profesjonalna chemia do kamienia

Produkty powiązane