Zaawansowany klej do kamienia AKEMI AKEPOX 5010

Nowy produkt

AKEMI KLEJ DO KAMIENIA AKEPOX 5010 transparent/mleczny, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny, gęsty - żelowaty. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych. Zastosowanie AKEPOX 5010 do prac restauracyjnych, szczególnie do jasnych i białych – krystalicznych kamieni naturalnych.

Więcej szczegółów

250,00 zł brutto

  • 2,25kg
  • 300 g

Więcej informacji

Kleje do kamienia Akemi AKEPOX 5010

Akemi Akepox 5010 jest klejem dwuskładnikowym na bazie żywicy epoksydowej z utwardzaczem poliaminowym, o żelowej konsystencji. Akepox 5010 nie zawiera rozcieńczalnika. Kolor transparent, mleczny. Dedykowany do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych.

Ten żelowy, dwuskładnikowy klej budowlany, tylko z niewielką tendencją do przebarwień, idealny jest do barwienia, bez rozpuszczalników, odporny na warunki atmosferyczne, dopuszczony do kontaktu z żywnością (certyfikat zewnętrznego niemieckiego instytutu badawczego), stosunek mieszania 2:1 Do klejenia spoin licowych wewnątrz i na zewnątrz (fasady, fugi uciosowe) oraz kwadratur, w połączeniu z zaprawą do prac renowacyjnych, idealny do białych kamieni naturalnych i sztucznych. Zalecane jest dodawanie past koloryzujących na zewnątrz w celu ukrycia efektu żółknięcia. Do ceramiki Techno, kwarcu, ciosu betonowego i twardego kamienia.

Zastosowanie kleju Akemi Akepox 5010:


Kleje kamieniarskie Akepox 5010 dzięki swojej żelowej konsystencji  bardzo dobrze sprawdzają się przy klejeniu w płaszczyźnie pionowej oraz tworzeniu wąskich fug. Dedykowany do prac restauratorskich. Dzięki zastosowaniu wysokowartościowych składników bazowych udało się w systemie klejenia ograniczyć tendencję do zażółceń. Cecha ta decyduje o znakomitej przydatności kleju w łączeniu kamieni bardzo jasnych lub białych barwach. Dobra przyczepność do wilgotnego podłoża. Wysokie właściwości mechaniczne przy łączeniu kamienia z innymi materiałami jak: metal, aluminium, drewno, ceramika, szkło. Możliwość koloryzowania pastami AKEMI i mieszania z mączkami kamiennymi. Dozowanie w stosunku 2:1 (Komp. A+B). Wykorzystywany także jako klej do granitu.


Obszar zastosowania: Kuchnia, Łazienka i sanitariaty, stół i parapet, Podłogi i schody, Ogród i taras, Nagrobek i pomnik, Fasada, Ściany, Strefa spożywcza, Przemysł kamieniarski
Materiał: Kamień naturalny, Granit, Marmur i wapień, Kwarc, Ceramika, Powierzchnia lita, masy betonowe, Lastryko, Szkło, Drewno, PCV i akryl Zewnętrzne / wewnętrzne
Aplikacja klejąca: Klejenie, wypełnianie
Czas pracy: Długi
Technologia klejenia: Żywica epoksydowa
Stabilność UV: Dobre Klejenie - Sztywny
Czas utwardzania: Powolny
Zdolność polerowania: Doskonała
Spójność: Żelowy
Kolor: Przezroczysty, może być kolorowy po dodaniu barwników

Instrukcja stosowania Akemi Akepox 5010:

1. Powierzchnię klejoną wyczyścić i lekko zmatowić.
2. 2 Komponenty A (wagowe lub objętościowe) wymieszać z 1 komponentem B. Mieszać do uzyskania jednego koloru.
3. Możliwość doboru koloru przy pomocy barwników Akepox ( max 5%).
4. Mieszanina jest zdatna do użycia przez 20-30 min. (temp. 20 st. C). Po 6-8 godz.(temp. 20 st. C) sklejone części są gotowe do transportu. Po 12-16 godz.(temp. 20 st. C) mogą być obrabiane i obciążone. Maksymalna wytrzymałość po 7 dniach.
5. Po zakończeniu prac umyć narzędzia rozcieńczalnikiem.
6. Wyższa temperatura przyspiesza proces utwardzania kleju, niska opóźnia.
7. Przed wyrzuceniem dokładnie opróżnić opakowanie.

Kategoria: profesjonalna chemia do kamieniaOglądnij poradnik AKEMI jak stosować klej do kamienia AKEPOX 5010

Produkty powiązane