Zaawansowany klej do kamienia AKEMI AKEPOX 2040

Nowy produkt

Akemi Akepox 2040 to dwuskładnikowy klej, żywica epoksydowa do kamienia naturalnego. Akepox 2040 służy do klejenia i wypełniania dużych ubytków na płaszczyznach pionowych i poziomych. Idealny do klejeń konstrukcyjnych i modelowania. Dobra przyczepność do wilgotnego podłoża. Wysokie właściwości mechaniczne przy łączeniu kamienia z innymi materiałami jak: metal, aluminium, drewno, ceramika, szkło.

Więcej szczegółów

101,00 zł brutto

  • 0,75kg
  • 3,75kg

Więcej informacji

Klej do kamienia Akemi AKEPOX 2040


Akemi Akepox 2040 jest klejem dwuskładnikowym na bazie żywicy epoksydowej o konsystencji pasty z utwardzaczem poliamidowym. Kolor jasnoszary. Nie zawiera rozcieńczalnika. Jest to klej do kamienia naturalnego z głównym zastosowaniem klejenia i modelowania.

Zastosowanie Akepox 2040:

Klej Akemi AKEPOX 2040 znajduje zastosowanie głównie w przemyśle i usługach kamieniarskich do klejenia kamieni naturalnych (marmur, granit) i sztucznych, terazzo i betonu ze sobą lub z żelazem stalą i aluminium. Dzięki konsystencji pasty nadaje się do klejenia w płaszczyźnie pionowej. Można kitować pory w kamieniu oraz formować kanty i naroża. Stosuje się go również do łączenia nie zawsze równych powierzchni. Klei skutecznie materiały, jak tworzywa sztuczne (PVC, poliester, polistyrol, ABS, PC) a także papier, drewno, szkło. Nie nadaje się do klejenia poliwinylu, silikonu, teflonu i miękkie PVC butylowego kauczuku. Wykorzystywany także przy klejeniu konstrukcyjnym. Chemia do kamienia Akemi od wielu lat jest popularna wśród kamieniarzy.

Instrukcja obsługi kleju do kamienia Akemi Akepox 2040:


1. Powierzchnię klejoną wyczyścić i lekko zmatowić.
2. 2 Komponenty A (wagowe lub objętościowe) wymieszać z 1 komponentem B. Mieszać do uzyskania jednego koloru.
3. Możliwość doboru/zmiany koloru przy pomocy barwników Akepox ( max 5%).
4. Mieszanina jest zdatna do użycia przez 45-55 min. (temp. 20 st. C). Po 6-8 godz.(temp. 20  st. C) sklejone części są gotowe do transportu. Po 12-16 godz.(temp. 20 st. C) mogą być obrabiane i obciążone. Maksymalna wytrzymałość po 7 dniach.
5. Po zakończeniu prac umyć narzędzia rozcieńczalnikiem.
6. Wyższa temperatura przyspiesza proces utwardzania kleju, niska opóźnia.
7. Przed wyrzuceniem dokładnie opróżnić opakowanie.

Opakowanie: 750 g
Opakowanie: 3,75 Kg

Dwuskładnikowy klej konstrukcyjny

Konsystencja: gęsta

Kolor: jasnoszary


POBIERZ KARTA PRODUKTU - AKEMI AKEPOX 2040

Produkty powiązane