Impregnat do elewacji, tynków i farb DYNASIL® Mineral

Nowy produkt

Dynasil® MINERAL superhydrofobowy impregnat ochronny do tynków i powłok malarskich. Bezrozpuszczalnikowy. Przeznaczony do impregnacji wszelkiego rodzaju tynków, powłok malarskich na elewacjach, również w systemach ociepleń wrażliwych na rozpuszczalniki takich jak styropian. Do impregnacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Impregnat do tynków i elewacji.

Więcej szczegółów

70,00 zł brutto

 • 1 Litr
 • 5 Litrów
 • 30 Litrów

Więcej informacji

Dynasil® MINERAL - impregnat do tynków i elewacji

Preparat do impregnacji ochronnej cienkowarstwowych tynków mineralnych i powłok malarskich, nadający powierzchni silne właściwości samoczyszczące.

Dynasil® MINERAL jest najnowszej generacji szybko sieciującym impregnatem na bazie hydro - i oleofobowych silanów. Przeznaczony do wysokowydajnej impregnacji ochronnej wszelkiego rodzaju tynków, powłok malarskich na elewacjach. Do stosowania również w systemach ociepleń wrażliwych na rozpuszczalniki. Jest gotową do użycia bezrozpuszczalnikową kompozycją szybko sieciujących hydrofobowych i oleofobowowych silanów. 

Impregnat Dynasil® MINERAL gwarantuje kompletną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, bez zmian kolorystyki na powierzchni, jednocześnie tworząc bardzo mocny „efekt perlenia” nadaje powierzchni silne właściwości samoczyszczące. Pokryte impregnatem fasady znacznie dłużej zachowują estetyczny wygląd i są bardziej odporne na porost mikroorganizmów. Tworzenie trwałych wiązań chemicznych z zabezpieczoną powierzchnią gwarantuje, długotrwałą i kompletną ochronę powierzchni. Impregnat Dynasil® MINERAL nie zatyka porów i kapilar dzięki czemu nie zmienia naturalnych właściwości „oddechowych” podłoża.

W przypadku niektórych materiałów Dynasil® MINERAL, pozwala na uzyskanie tzw. powierzchni SUPERHYDROFOBOWYCH. Impregnat nie zmienia wyglądu powierzchni - nie tworzy powłoki

Dynasil® Mineral posiada zdolność samoistnego reagowania z mineralnymi materiałami budowlanymi. Tworząca się substancja aktywna dzięki trwałemu wiązaniu chemicznemu z zabezpieczoną powierzchnią tworzy niewidoczną impregnacje ochronną o bardzo długotrwałym i skutecznym działaniu. Dzięki małej wielkości molekularnej cząsteczek impregnat nie zatyka porów i kapilar dzięki czemu nie zmienia właściwości „oddechowych” podłoża.

Impregnaty Dynasil® MINERAL - cechy charakterystyczne:

■ Skutecznie chroni przed powstawaniem nieestetycznych zacieków i trwałych zabrudzeń elewacji i fasad
■ Zapobiega powstawaniu grzybów i porostów na tynkach, fasadach i elewacjach
■ Chroni przed powstawaniem tłustych plam
■ Bardzo szybkie powstawanie efektu hydrofobowego
■ Skuteczność w przypadku małych pęknięć i szczelin (dezaktywacja rys)
■ Nie zmienia wygladu impregnowanych powierzchni
■ Do jednokrotnego nakładania

Przeznaczene Dynasil® MINERAL:

Dynasil® MINERAL przeznaczony jest do impregnowania tynków, elewacji i powłok malarskich. Preparat przeznaczony jest do impregnowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie impregnatu Dynasil® MINERAL na elewacjach chroni przed wodą, powstawaniem zacieków i zabrudzeń atmosferycznych.

Impregnaty Dynasil® MINERAL ZASTOSOWANIA:

Przeznaczenie:

 • Wewnątrz
 • Na zewnątrz

Powierzchnia:

 • Pionowa

Materiał:

 • Tynki / powłoki malarskie

Zakres ochrony:

 • Przed wodą
 • Przed wodą i olejami

Wykończenie:

 • Powierzchnia niepolerowana

Wygląd po impregnacji:

 • Bez zmian

Zużycie: od 8 do 12m2 z 1 kg (Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.)

OPAKOWANIA Dynasil® MINERAL:

Kanister 30kg
Kanister 5kg
Butelka 1kg

Produkty powiązane